separator

Okolí a aktivity » Koně a jezdectví

Po revoluci v roce 1989 zakoupili manželé Václav a Jaroslava Opatrných pozemky stávajícícho areálu. Jednalo se spíše o zelené louky na kterých postupem času vybudovali jezdecké stáje, kryté haly a v neposlední řadě i penzion s restaurací. Vše je postaveno na dlouholeté tradici rodiny Opatrných, Václav Opatrný pochází z koňařské rodiny, která se zabývala chovem koní již od roku 1924.

Sám Václav byl velice úspěšným jezdcem v soutěžích všestrannosti - ( trojnásobný mistr republiky). Jezdecká stáj Opatrný Hořovice sídlí v rodinném areálu na okraji Hořovic, jedná se o jezdecký areál, který plně vyhovuje všem nárokům na provozování jezdeckého sportu, jedná se o areál s kapacitou 100 boxů, se dvěma krytými jízdárnami 20 x 60 m a 15 x 50 m, s dvěma otevřenými pískovými kolbišti 50 x 70 m a 75 x 80 m, s povrchem ze směsi bílého písku a geotextilní drtě, skokovým materiálem, pásem pro koně, lonžovacím kruhem, a výběhy. Celková plocha obepínající areál je 20 ha.

JS Opatrný Hořovice se specializuje na ustájení koní soukromých majitelů, prezentaci koní při jezdeckých závodech Alešem Opatrným, na výcvik dětí a juniorů od pony skákání až po účast při mezinárodních závodech v zahraničí.

Dne 28.11.2011 se JS Opatrný Hořovice stal členem Asociace ČSP.

separator

Online rezervace

separator


Tel.: +420 724 040 733       E-mail: info@penzionranch.cz      Adresa: Cihlářská 1384, Hořovice (mapa)